בנייה קונבנציונאלית VS בנייה קלה

author-photo'tahelmiv_admin'
date-photo29 יולי 21
שתף מאמר:
mail-iconהצעת מחיר

לקוחות רבים שעומדים בפני רכישה של בית או מבנה לכל מטרה, סוקרים את השוק ובודקים את האלטרנטיבות שעומדות בפניהם, במטרה למצוא את המבנה המושלם במחיר המשתלם ביותר. בשנים האחרונות אנו עדים לפתרונות חדשים, שהופכים אט אט לפופולאריים יותר ויותר, פתרונות בניה המתבססים על הבניה הקלה. לבניה קלה ישנם לא מעט יתרונות וחשוב להביא בחשבון את מגוון היתרונות והחסרונות אל סדר היום כדי לקבל החלטה חכמה טרם ביצוע רכישה גדולה ומשמעותית. 

חסכון בעלויות

אחד היתרונות הבולטים והחשובים של בניה קלה לעומת בניה קונבנציונלית (מסורתית), הוא חיסכון בעלויות. בשל העובדה שהחלקים נקיים ומוכנים מראש, אין צורך בכח אדם רב ושעות עבודה רבות על מנת לבנות את המבנה. בבנייה קלה בכל הקשור לפסולת בניין, גימור וניקיון בגמר העובדה, הרי שלא מדובר בפרמטר שצריך לקחת בחשבון, בניגוד לבנייה המסורתית. זמן שווה כסף ולקוחות הפונים אל בניה קלה חוסכים הרבה זמן, הרבה כסף והרבה התמודדות עם אנשי מקצוע וכאב ראש. בנייה קלה באמצעות מכולות היא מהירה ונקייה בהרבה ולכן משתלמת למי שתקציבו איננו גבוה או רוצה לקבל מענה בתוך פרק זמן קצר יחסית. 

איכות הבניה

הבנייה הקלה המודרנית טובה הרבה יותר מבעבר, בזכות השימוש באמצעים טכנולוגים חדשנים. כאשר משתמשים במכולות כחלק מבניה קלה ובנייתם של מבנים קבועים או ארעיים משיגים בידוד, איטום ואיכות הרכבה טובים הרבה יותר. הלוחות הנבנים בתהליכים מפוקחים במפעל הם חזקים, ישרים ומדויקים הרבה יותר מאשר בבניה מסורתית ולכן מבנים ומכולות עשויים מבניה קלה ידועים, כיום, כעמידים מאד. הם עמידים בפני אש, מים ורטיבות וכן מפני נזקי טבע ורעידות אדמה. 

קצרים בזמן? השאירו פרטים ונחזור אליכם

    form-arrow

    שינויים ותוספות בבניה

    מבנים שנבנים בשיטת בנייה קלה ומתבססים על מכולות להשכרה מאפשרים הרבה יותר גמישות ומודולציה. כל שינוי פנים הוא הרבה יותר קל ואין צורך אפילו לפנות את הבית במרבית השינויים. בבנייה קונבנציונאלית לעומת זאת יש צורך לשבור קירות והבית כולו מתמלא בחלקי בניין ואבק. זוהי אופרציה אחרת שעולה הרבה כסף ודורשת התארגנות מראש לרבות הזזת רהיטים ופינוי דיירים. בבנייה קונבנציונלית קשה מאוד להוסיף לבית חדרים או להרחיבו. בבנייה קלה זוהי אפשרות שתמיד עומדת לרשותכם והיא הרבה יותר קלה, מהירה וחסכונית לביצוע.

    לקוחות רבים אינם מודעים כלל לאפשרות אך בנייה קלה מודרנית מאפשרת גם בניה לגובה. בעבר הלא רחוק בניה קלה שימשה בעיקר למבנים ניידים כמו משרדים, יחידות דיור קטנות מחסנים וכדומה. היום ניתן לבנות בטכניקה של בנייה קלה בתים שלמים למגורים מ – א' ועד ת'. כדי לרכוש בית מוכן או לתכנן בית חדש על פי תוכנית והתאמה אישיים, חשוב לפנות לחברה מוכרת ומנוסה בתחום. חברת תהל – מבנים ניידים למשל, הינה חברה המתמחה בהכנה ושינוע של מבנים בכל גודל ולכל צורך ומביאה אל חזית הבמה את הבנייה הקלה בתצורת מכולות איכותיות, שלוקחות בכך חלק.